1985 yılında Baba Hasan BOZKURT tarafından Alişeroğlu Petrol olarak hizmete başlayan firmamız uzun yıllar boyunca Akdeniz bölgesinde öncü akaryakıt şirketi olmuştur.

Hasan BOZKURT önderliğinde babadan oğula devam eden süreçte oğlu Ali BOZKURT 2003 yılında kurduğu Akdeniz Petrol ismi ile Dörtyol mevkiinde, Menderes Bozkurt ise Erzin mevkiinde Alişeroğlu Petrol çatısı altında uzun yıllar akaryakıt ve akaryakıt ürünleri alım ve satım hizmetini ayrı ayrı sürdürmüşlerdir 2016 yılında kardeşler arasında alınan karar ile iki firma güçlerini birleştirerek Alişeroğlu Akdeniz Petrol A.Ş.’yi kurmuş , faaliyet hacmi ve alanını genişletmişlerdir.

Firmamız ; 55 personeli, Petrol Ofisi, Opet, Aytemiz olmak üzere 4 adet bayilik ve istasyonu , Petrol Ofisi ve Opet Taşıt Tanıma Sistemi(TTS) Distribütörlüklerimiz, Geniş Nakliye Araç parkurumuz ile akaryakıt ihtiyaçlarında kıymetli müşterilerimize rekabetçi fiyatlamalar sunarak, hızlı ve pratik çözüm ortağı olmaya çalışmaktadır. İstasyonlarımızdan perakende satışlarımız , Toptan kanadından da yurtiçi tüm piyasaya gerek kendi araçlarımız gerekse nakliyeciler aracılığıyla akaryakıt ve akaryakıt ürünleri teslimatı yapılmaktadır.

Müşteri odaklı, takım çalışmasına inanan, dürüst ve şeffaf, çalışanlarını sürekli geliştiren, yenilikçi, çevre ve topluma duyarlı, üretken, dinamik değerleriyle Alişeroğlu Akdeniz Petrol A.Ş. Adana ve Hatay’da hizmet vermeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini vizyon olarak benimsemiş firmamız sürdürülebilir bir anlayışla bir çok alanda sizlere en iyi hizmeti sunmak üzere çalışmaktadır. Hatay /Dörtyol Merkezde OPET akaryakıt istasyonumuz , Hatay / Erzin kısık mevkiinde Petrol Ofisi Akaryakıt istasyonumuz Adana Ceyhan Hamdillli Aytemiz Bayilik istaysonumuz , Adana Merkez OPET akaryakıt istasyonlarımız mevcuttur.

Firmamız bünyesinde ek olarak Kelebek Mobilya HATAY/DÖRTYOL şubesi kendi bünyemiz içerisinde yaptığımız inşaat(YAP-SAT) ve Alişeroğlu sigorta ile sürekli yeni iş kolları ile yenilikler katmaktayız. Ayrıca Petrol Piyasası Kanunun 5015 sayılı Kanunu ve 2/15’nci maddesine göre ülkenin akarsuları veya karasuları bitişiğinde bulunan deniz vasıtalarına, vergili veya vergisiz sağlanan akaryakıt ve madeni yağ hizmeti vermekteyiz. İhrakiye lisansımız mevcuttur. Sertifikalarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.